Potrzebujesz pomocy lub propozycji? Napisz na biuro@loca.pl

Zadzwoń i zapytaj o nasze usługi 23 696 90 00

Plastikowe legitymacje szkolne

E-legitymacja szkolna obowiązuje od 1 września 2018 r. Jest wynikiem decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 27 kwietnia 2018 r. Początkowo będzie obowiązywać jednocześnie z papierową legitymacją szkolną, co oznacza że szkoła nie musi wymieniać ich na plastikowe legitymacje, ponadto nowym uczniom szkoły nadal może wydawać legitymacje papierowe.

E-legitymacja ma format dowodu osobistego

Zamiast pieczątek naklejka Hologram

Zdjęcie trwale nadrukowane na legitymacji

Wykonane z polichlorku winylu (PCV) formatu ID-1

Warstwa bezstykowa (zbliżeniowa ) opcjonalna

Jednocześnie obowiązująca razem
z legitymacją papierową

Proste warunki współpracy

Pomożemy Ci w wyborze oferty, skontaktuj się z nami, aby poznać więcej szczegółów współpracy dopasowanych do Twoich potrzeb

Co warto wiedzieć przed zamówieniem plastikowych legitymacji szkolnych

Co kryje się za warstwą bezstykową? Do jakich celów można ją wykorzystać? Rozporządzenie wprowadza tylko jedno ograniczenie tj. „Na e-legitymacji szkolnej mogą być kodowane usługi związane ze statutową działalnością szkoły oraz przejazdami środkami publicznego transportu.” W praktyce daje to możliwość wykorzystania jej np. w systemach kontroli dostępu na teren szkoły, jako karta biblioteczna – niezbędny w ty celu jest czytnik kart zbliżeniowych w bibliotece. Elektroniczna legitymacja szkolna, może być też wykorzystana w systemie wydawania obiadów w stołówce szkolnej, e-legitymacja może więc zastąpić papierowe karnety i inne tradycyjne metody wersyfikacji.

Rozporządzenie MEiN

(Dz.U. z 2023 r. poz. 1120)

e-legitymacja-grupa-loca kopia

Jak zamówić plastikowe legitymacje szkolne?

Zamówienia e-legitymacji szkolnych możliwe są jedynie online. Przejdź do oficjalnej strony Plastikowych Legitymacji Szkolnych, sprawdź obecny cennik oraz opcje wysyłki i zamów legitymację korzystając z dedykowanego systemu do zamawiania legitymacji dla oświaty

Realizacje plastikowych legitymacji

doświaddczenia

Kim jesteśmy?

Od samego początku skupiliśmy się na druku kart plastikowych z przeznaczeniem jako identyfikatory, legitymacje lub karty członkowskie, klienta i rabatowe. Dostarczamy również powiązane z kartami systemy elektroniczne, przede wszystkim kontroli dostępu i RCP oraz od 2014 roku również własny system do ewidencji wydawanych posiłków w stołówce szkolnej.